Životopis

Absolventka Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži (obor housle) a Pedagogogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni (sólový zpěv – hudební výchova) působila od roku 1998 do roku 2019 jako vokalistka a houslistka v orchestru Karla Gotta. Vedle vystoupení v tuzemsku s ním absolvovala několik turné po západní Evropě a v roce 2000 i významné koncerty v moskevském Kremlu a newyorské Carnegie Hall, kam se vrátila v roce 2005 při společném projektu Karla Gotta a Heleny Vondráčkové.
V letech 2004-2006 působila Taťána Roskovcová v jazzovém dámském vokálním triu u Ondřeje Havelky a jeho orchestru Melody Makers. Od roku 2003 zpívala v dámském vokálním Kvartetu sv. Vavřince, které mj. provedlo českou premiéru skladby Petra Kotíka "Děvín" na festivalu Nové hudby "Ostravské dny 2003" a se stejnou skladbou se představilo společně s The Orchestra of the S. E. M. a dirigentem Petrem Kotíkem i v Zankel Hall (komorní sál v objektu Carnegie Hall) v březnu roku 2005. Počátkem roku 2013 soubor po tříleté odmlce obnovil činnost pod názvem Prime Time Voice. Tato jazzová formace vystupuje ve složení dámského vokálního tria (Dana Šimíčková - soprán, Taťána Roskovcová mezzosoprán, Marta Marinová - alt) spolu s doprovodným triem (Jiří Kovář – kytara, Jaroslav Šimíček – kontrabas, Jan Dvořák – bicí nástroje).
Zkušenosti má i z divadelních scén – byla Helenou v muzikálu "Hamlet" Janka Ledeckého, který v pražském Divadle Kalich dosáhl téměř 550 repríz, v plzeňském Divadle J. K. Tyla ztvárnila hlavní roli Elén v hudební komedii "Pytlákova schovanka aneb šlechetný milionář", hrála zde i Julišku v muzikálu "Cikáni jdou do nebe". V Národním divadle v Praze účinkovala v jazzové opeře "Dobře placená procházka", kterou inscenoval Miloš Forman se svými syny a hudebně nastudovali dirigenti Libor Pešek a Marko Ivanovič.
V současnosti se Taťána věnuje také nahrávacím a koncertním projektům (v roce 2010 a 2012 zpívala na festivalu Smetanova Litomyšl za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice v programech "Klasika českého muzikálu" a "Tmavomodrý svět J. J.", v roce 2013 na jmenovaném festivalu účinkovala spolu s Filharmonií B. Martinů na "Koncertu plném překvapení", se stejným orchestrem opakovaně zazpívala v letech 2015–2018 v pořadu s názvem "Ennio Morricone & Luboš Fišer", v sezoně 2011/2012 spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu na koncertu "Česká filmová hudba", společně s pianistou Ondřejem Hájkem vystupuje v recitálu "Musical Highlights" atd.). Její žánrové spektrum sahá od hudby klasické, jazzové, muzikálové až k world-music a folkloru, který stál na samém počátku její hudební cesty.
Taťána Roskovcová vyučuje na Pražské konzervatoři sólový zpěv na oddělení populární hudby.
S manželem Ondřejem Roskovcem, fagotistou České filharmonie, vychovává dva syny – Štěpána a Martina.